Тихомир Иванов зае седмо място в първото си международно състезание

...

Тихомир Иванов седми в Банска Бистрица

Тихомир Иванов зае седмо място в първото си интернационално съревнование след близо година пауза. Най-добрият ни играч в бранша за висок скок преодоля 224 см на шампионата в Банска Бистрица (Слвк). Надпреварата е втора за него от началото на 2019-а. Той се завърна в спортен режим на държавното състезание в “Асикс Арена” в София, където с 225 см завоюва купата.
24-годишният плевенчанин подели седмото място с представителя на домакините Лукаш Биир. Двамата записаха по една неточност на предходната височина от 220 см, като сбъркаха и при първия си опит на 224.

Победител в Банска Бистрица стана Наото Тобе (Яп) с 233 см. Като негови подгласници се подредиха Едгар Ривера (Мек) и Джанмарко Тамбери (Ит) – и двамата с 227 см за второто място.

Мария Ласицкене (Рус) завоюва надпреварата при дамите с 200 см. Алесия Трост (Ит) стана втора с 194 см, а Софи Скоог (Шв), Елена Валортигара (Ит), Михаела Хруба (Чех) и Ярослава Махучих (Укр) поделиха третото място със 190 см.