Тежкото поражение от Нюрнберг с 1:6 не доведе до срив

...

Илия Груев бързо стабилизира Дуисбург

Тежкото проваляне от Нюрнберг с 1:6 не докара до срив в състава на Дуисбург, отпред на който е Илия Груев. Днес отборът на родния експерт измъкна тъждество 2:2 при гостуването си на Инголщат 04, който до предишния сезон се подвизаваше в немския хайлайф. Двете попадения за “зебрите” осъществя притежаващият български паспорт нападател Борис Ташчи.

Таранът на Дуисбург откри резултата в 17-ата минута, само че с два гола на Хауке Вал Ингощат излезе напред. Все отново, в 54-ата минута още веднъж Ташчи се разписа за крайното 2:2.

В различен мач през днешния ден досегашният водач Холщайн Кийл загуби вкъщи от Санкт Паули с 0:1 и отстъпи лидерската позиция на Зандхаузен, който надделя с 1:0 Унион Берлин. Кайзерслаутерн падна с 0:2 на личен терен от Ерцгебирге (Ауе) и е на дъното в класирането с едвам 2 точки от 7 кръга.

ИНГОЛЩАТ 04 - ДУИСБУРГ 2:2
0:1 Б. Ташчи (17)
1:1 Х. Вал (42)
2:1 Х. Вал (52)
2:2 Б. Ташчи (54)

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА!
Втора Бундеслига 7 кръг, вторник 19 септември  Инголщат 04 2:2краен резулат  Дуисбург