Тежките времена за Кьолн в Първа Бундеслига продължават. „Козлите” допуснаха

...

Кьолн продължава да изнемогва, записа нова тежка загуба

Тежките времена за Кьолн в Първа Бундеслига не престават. „ Козлите” позволиха следващо проваляне в немския хайлайф, като този път домакините не съумяха да се опълчват на Херта Берлин. Столичани се постановиха с 4:0, а повече от едно полувреме, Кьолн игра с човек по-малко поради аления картон на Хорхе Мере.

Хавайро Дилросун откри резултата за Херта в 23-ата минута. До края на първата част домакините се пробваха да се опълчват на своя противник, само че директният червен картон в края на частта, предреши крайният победител в срещата.

През второто полувреме футболистите на Кьолн рухнаха физически, а гостите съумяха да се възползват от съвсем всяко свое състояние. Ведад Ибишевич наниза два бързи гола в интервала от 58-ата и 62-ата минута, а Дедрик Боята оформи крайното 4:0 с прецизен седем минути преди последния съдийски сигнал.

Загубата срина Кьолн до предпоследното място в таблицата, до момента в който Херта е десети.