Тежка загуба сполетя Левски в първата му зимна контрола на

...

"Левски" разбит от шампиона на Малта в първата си контрола

Тежка загуба сполетя " Левски " в първата му зимна контрола на остров Малта - 0:3 от локалния първенец " Хибърниънс ". Вероятно тъй като малтийското състезание е в разгара си, локалният отбор изглеждаше по-бърз, по-агресивен и по-точен в дейностите си.

" Левски " не можеше през днешния ден да разчита на двама от главните си бранители - исландският национал Холмар Ейолфсон е извикан от федерацията, а новото попълнение Аймен Белаид остана в хотела поради вирусно заболяване. Неофициален интернационален дебют направи 16-годишният капитан на юношеския народен тим на България Томислав Папазов, който играе точно в тази зона.

Атаката на сините се водеше от новото попълнение Станислав Костов, а Жерсон Кабрал и Жуниор Мапуку му помагаха, само че резултатът не беше кой знае какъв.

Още в 3-ата минута неточност на сините при изнасянето на топката беше осъдена от Жоао Морейра, който открадна топката, пусна я паралелно на границата на наказателното поле, откъдето един от опитните играчи на домакините Клейтън Фаила с мощен удар я прати под гредата на Митрев- 1:0.

В 9-ата минута играчите на " Левски " пробваха да реагират, като Иван Горанов проби и центрира от фланга към Жерсон Кабрал, чийто удар обаче мина в страни. В 21-ата минута Кристенсен пропусна да удвои. Капитанът на " Хибърниънс " стреля над гредата от 5-6 метра, откакто отбраната на " сините " не се подреди добре при статично състояние пред Митрев.

Нелуц Рошу направи сериозен пропуск за " Левски ", откакто получи топката от Кабрал и от 10 метра я прати над гредата. Само след 7 минути Яблонски избави вратата на сините от ново попадение след излизане на капитана Митрев. Вратарят потегли да пресича топката след нова бъркотия в защитата, Де Габриеле го трансферира, само че притичалият Яблонски почисти пред голлинията.

В 45-ата минута Хибс стигна до второ попадение посредством снажният Жоао Морейра, който от 4-5 метра с глава, оставен самичък, засече центриране от дясно на Руди Гомес.
След почивката треньорът на " Левски " Делио Роси направи пет промени, само че се видя, че резултат няма и 11 минути след подновяването на играта младокът Джоузеф Мбонг направи 3:0. Николай Кръстев беше избавил преди този момент удар на Йохан Безина, а при добавката нигериецът с малтийски паспорт не сбърка.

Състав на " " Левски " ": Божидар Митрев (46-Николай Кръстев), Ивайло Найденов, Давид Яблонски, Томислав Папазов, Иван Горанов, Васил Панайотов (46-Илия Юруков), Нелуц Рошу (46-Антъни Белмонт), Роман Прохазка (72- Васил Панайотов), Жерсон Кабрал (79 - Мартин П.Петков), Станислав Костов (46-Сержиу Буш), Жуниор Мапуку (46-Антонио Вутов, 79-Мартин Д. Петков).
Източник: btvnovinite.bg