Тежък удар получи Атлетико Мадрид снощи. Освен поражението от Севиля

...

Атлетико Мадрид даде свидни жертви срещу Севиля

Тежък удар получи Атлетико Мадрид нощес. Освен провалянето от Севиля с 0:1, "дюшекчиите " трябваше да преглътнат и загубата на двама от най-важните си играчи за идващия дуел с Бетис. Голмайсторът Луис Суарес и Маркос Йоренте получиха жълти картони, които ще им донесат санкции и ще пропуснат гостуването на устремилия се към класиране за Лига Европа отбор от Севиля. Много малоумен картон си изкара Суарес, който първо се опита да изкара публично предизвестие на Маркос Акуня с преиграване на фаул против него, а по-късно продължи с опитите си да го предизвика. Треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне не скри разочарованието си от загубата, която завърза още повече битката за купата в Ла Лига. Преднината на тима му пред Реал Мадрид е единствено 3 точки, а възможна победа на Барселона довечера против Валядолид ще приближи каталунците на точка от първото място. „ Тежък мач. Знаехме, че ще бъде мъчно. От 30-ата минута започнахме да играем по-добре, само че не създадохме доста рискови моменти пред вратата на домакините. След средата на второто полувреме отстъпихме, въпреки че Ермосо и Корея пропуснаха голови шансове. Остават още 9 мача и би трябвало да ги изиграем като финали ", сподели Симеоне след мача.