Шест партии биха влезли в Народното събрание, показват данните от

...
</TD
>Шест партии биха влезли в Народното събрание, показват данните от
Коментари Харесай

6 партии биха влезли в Народното събрание, показват данните от национално представително проучване

Шест партии биха влезнали в Народното събрание, демонстрират данните от национално представително изследване на организацията " Сова Харис “, разкрива Българска телеграфна агенция.

Почти 26% от респондентите (25,9) декларират, че биха дали своят вот за ГЕРБ-СДС, а 24,6% - за " Продължаваме промяната – Демократична България “. На трета позиция, с 12,8 % поддръжка, се подрежда " Движението за права и свободи “ (ДПС), следвано от " Възраждане “ с 12,6%. Коалицията " Българска социалистическа партия за България “ би получила 7,8 % от гласовете, а обединението " Левицата! “ – 4,1%. Под четирипроцентовата преграда остават " Български напредък “ с 3,9% и " ИТН “ – с 2,9%.  Коалиция «Заедно» (4,2%) се постанова измежду претенциозната градска среда, което е гаранция за позитивна наклонност в бъдеще, само че към момента е незнайна измежду по-широките пластове от популацията. Рестартът на Национална движение „Симеон Втори" (2,1%) към този момент е съвсем неосезаем, показват от " Сова Харис "

От респондентите 42,4% декларират, че сигурно ще гласоподават на идните на 2 април парламентарни избори. Това значи, че до урните се чака да отидат сред 2,7 и 2,8 млн. души, показват от " Сова Харис “.

По данни на организацията 57,7% от респондентите не чакат парламентарните избори да излъчат устойчиво ръководство, което да преведе страната ни през рецесията. Според 48,8% от хората, взели участие в изследването, служебното държавно управление ще обезпечи условия за провеждането на почтени и демократични парламентарни избори.

Изследването преглежда и кои са най-големите проблеми в страната сега. Според 20,5% от участвалите в допитването хора инфлацията е най-сериозният проблем, следван от високите цени и спекулата – съгласно 17,8%. Малко над 13% от хората показват политическата рецесия като най-сериозен проблем, а 1,3% - ниските приходи и бедността.

Изследването е осъществено в интервала 18-24 март 2023 година измежду 1000 български жители, по метода на стандартизираното face-to-face изявление в дома на респондента. Максимална неточност за 50% условен дял при 95% гаранционна възможност: 3,1%. Изследването е по поръчка на " Пик Броудкастинг “ АД.
Източник: plovdiv24.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР