Tази вечер звездата на Барселона и световния футбол Лионел Меси

...

Челси - големият кошмар на Меси

Tази вечер звездата на Барселона и международния футбол Лионел Меси ще има среща с най-големия си призрачен сън на зеления терен. Тимът на аржентинския талант гостува на Челси в първи осминафинал на Шампионската лига. " Сините " са тимът, против който Лео няма маркиран гол в цели осем срещи.

Меси за първи път се изправя против лондончани през 2006 година, а последната му среща с лондончани е от 2012 година. Именно в последния дуел техничарят е най-близо до гол, само че... изпуска дузпа, а каталунците след това отпадат на полуфиналите в Шампионска лига след 2:2 на " Ноу Камп ".

Иначе Лионел Меси в кариерата си е срещал 82 тима, oт които на 12 не е отбелязвал гол. Срещу шест от тях аржентинецът е играл единствено един път.

Ливърпул, Херес и Бенфика на три пъти са опазвали суха вратата си от набезите на Меси, до момента в който Рубин (Казан) е съумявал да стори това 4 пъти.

Безспорният водач в това отношение е Челси. Срещу " сините " Меси е прокиснал на терена 655 минути, като е отправил 29 удара. Резултатът - 0 гола.

Сега геният ще има най-малко 180 минути, в които да пребори кошмара си и да помогне на отбора си да продължи в идната фаза на шампионата.