Тази вечер се изиграха и реваншите от осминафиналната фаза на

...

Драматични развръзки в Лига Европа, ясни са всички четвъртфиналисти

Тази вечер се изиграха и реваншите от осминафиналната фаза на Лига Европа. Вече са ясни най-хубавите осем във втория по мощ европейски клубен шампионат. Това са: " Челси ", " Наполи ", " Валенсия ", " Арсенал ", " Айнтрахт " Франкфурт, " Виляреал ", " Славия " Прага и " Бенфика ".

" Челси " разруши като посетител " Динамо " Киев с 5:0. Така британският отбор продължава напред с изненадваща лекост. Друг от любимците - " Наполи " загуби с 1:3 при визитата си на " Залцбург ", само че е на четвъртфинал поради класическия триумф в Неапол в първия дуел. " Валенсия " попари " Краснодар " с късен гол за 1:1 и се промъкна в топ 8 (2:1 за " прилепите " в Испания).

В късните мачове имаше драма и обрати. На своя " Емиратс " " Арсенал " съкруши френския " Рен " с 3:0 и заличи загубата с 1:3 в първата среща. " Виляреал " още веднъж победи " Зенит " и също продължава напред, а " Айнтрахт " Франкфурт надигра тотално " Интер ", само че завоюва единствено с 1:0. Минималния триумф обаче се оказа задоволителен и немският отбор се класира за четвъртфиналната фаза.

Изходът от два конфликта се реши след продължения. В Лисабон " Бенфика " победи " Динамо " Загреб с 1:0 в постоянното време, а след това вкара на хърватите нови два гола и ги отстрани с общ резултат 3:1.

Най-интересно бе в Прага, където домакинът " Славия " още веднъж стигна до 2:2 със " Севиля ", а в последна сметка се наложи с 4:3 след 120 минути футбол.

Лига Европа, осминафинали, реванши:

" Динамо " Киев - " Челси " 0:5 (в първия мач 0:3)
0:1 Жиру (5)
0:2 Жиру (32)
0:3 Алонсо (45+1)
0:4 Жиру (59)
0:5 Хъдсън-Одой (78)

" Залцбург " - " Наполи " 3:1 (в първия мач 0:3)
0:1 Милик (14)
1:1 Дабур (25)
2:1 Гулбарндсен (65)
3:1 Лайтгеб (90+2)

" Краснодар " - " Валенсия " 1:1 (в първия мач 1:2)
1:0 Сюлейманов (85)
1:1 Гедеш (90+3)

" Интер " - " Айнтрахт " Франкфурт 0:1 (в първия мач 0:0)
0:1 Йович (5)

" Бенфика " - " Динамо " Загреб 3:0 след продължения, 1:0 в постоянното време (в първия мач 0:1)
1:0 Жонас (71)
2:0 Феро (94)
3:0 Грималдо (105)

" Славия " Прага - " Севиля " 4:3 след продължения, 2:2 в постоянното време (в първия мач 2:2)
1:0 Нгадьо-Нгаджуй (15)
1:1 Бен Йедер (44-дузпа)
2:1 Сучек (47)
2:2 Мунир (54)
2:3 Васкес (98)
3:3 Ван Бюрен (102)
4:3 Траоре (119)

" Арсенал " - " Рен " 3:0 (в първия мач 1:3)