Тайлър Сегин вкара три минути след началото на продължението и

...

Сегин вкара в продължението и Далас победи Тампа Бей

Тайлър Сегин вкара три минути след началото на продължението и Антон Худобин отрази 45 удара за победа на Далас Старс с 4:3 против Тампа Бей Лайтнинг в мач от постоянния сезон на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ).

Тайлър Джонсън пропусна удар от упор в офанзива на Лайтнинг в спомагателната част, а Александър Радулов овладя шайбата и я подаде към Сегин. Той пък бе оставен самичък по лявото крило и изпрати невисок удар в далечния ъгъл на вратата на Андрей Василевски. Така Далас завоюва срещата и зае третото място в Централната дивизия.

Радулов, Радек Факса и Джейсън Дикинсън също вкараха за Старс, а Худобин направи още едно основно избавяне против Яник Гурде при обстановка двама на един в последната третина.

Михаил Сергачов, Алекс Килърн и Онджей Палат вкараха головете за Лайтнинг, до момента в който Василевски избави 16 удара. Никита Кучеров, който е настоящият притежател на наградата за най-полезен състезател, приключи с една асистенция след слабия мач против Отава във вторник, когато бе изпратен на пейката за последната третина от постоянното време и продължението.

Матю Барзал вкара в постоянното време и дузпите при победа на НЙ Айлъндърс с 3:2 против Бостън. Джордан Ебърли също бе прецизен при свободните удари за нюйоркчаните, а Давид Пастърнак вкара единствения гол за Брюинс. Опитът на Брад Марчанд за равнене пък бе спрян от Семьон Варламов, който избави други 27 удара за първата победа на Айлъндърс против Бостън в последните осем мача посред им.

Андерс Бьорк и Тори Круг вкараха головете за Бостън, който няма победа в последните си четири семейства и седем от осем мача като цяло. Джони Бойчук пък се разписа за първи път от 21 мача за Айлъндърс, откакто бе прецизен от синята линия за 1:1 във втората третина.

Бостън към момента има голяма преднина в Атлантическата дивизия. Брюинс към този момент водят с 11 точки на Бъфало, откакто Джеймс ван Риймсдайк вкара два гола и Филаделфия завоюва с 6:1 против Сейбърс. На второ място в дивизията към този момент е Монреал с 10 точки пасив, откакто Макс Доми вкара в продължението за победа на Хабс с 4:3 против Калгари.

Каролина остана на две точки зад Айлъндърс на третото място в Столичната дивизия, откакто Андрей Свечников вкара голове през 77 секунди за успеха с 3:1 против втория в Централната дивизия - Колорадо.
Аризона пък остана пред Лас Вегас в Тихоокеанската дивизия, макар че загуби с 5:8 против Минесота. Маркъс Фолино, Ерик Стаал и Марс Зукарело приключиха с по гол и две асистенции за Уайлд, които стопираха серията си от три следващи загуби.

Лас Вегас се изравни с Аризона по точки след загубата си с 4:5 след продължение против Ванкувър. Крис Танев бе прецизен 1:30 минути след началото на спомагателната част, а Елиас Петерсон означи два гола във вратата на противника. /БТА