Тайланд короняса шампионите си след дългото прекъсване поради пандемията от

...

Тайланд короняса шампионите си по време на пандемия

Тайланд короняса първенците си след дългото спиране заради пандемията от ковид. Накхон Ратчасима завоюва купата при мъжете след оспорван край. Победителите се постановиха над Даймънд Фууд с 3:2 (24:26, 25:20, 21:25, 34:32, 15:13) в пряк дуел за трофея в последния кръг от Финалната четворка НА безпристрастен терен в Банкок. Мачовете се изиграха при съблюдаване на всички ограничения за сигурност, като всички бяха с защитни шлемове.

Това е шестата купа за Накхон Ратчасима.
Преди срещата отборът от североизточен Тайланд имаше 14 точки (5 победи) , до момента в който противниците им имаха 12 точки (4 триумфа, 1 загуба) .
На волейболистите от Корат, както е по-известен града, им бяха нужни единствено два извоювани гейма. Съперникът беше покрай купата, откакто в четвъртия гейм имаха осем мачбола, който не съумяха да отразят.

При дамите Дженерали Сюприйм Чонбури-И.Тех победи със златото след победа над Тай-Денмарк Кхонкаен Стар.