Талантливият български тенисист Александър Лазаров спечели титлата на двойки на

...

Наш тенисист спечели титла в Румъния

Талантливият български тенисист Александър Лазаров завоюва купата на двойки на шампионата за мъже в Куртя де Арджеш (Румъния). Българинът и неговият румънски съотборник Калин Манда победиха с 6:4, 6:4 напълно домакинската двойка Петру-Александру Лунчану и Стефан Палоси. Лазаров и Манда завоюваха подаването на противниците си в петия гейм за 3:2, само че Лунчану и Палоси върнаха пробива за 4:4. Българо-румънската двойка обаче завоюва нов пробив в края и приключи сета с победа. Втората част бе идентична. Лазаров и Манда поведоха с 2:1 с пробив и Лунчану и Палоси го върнаха мигновено с 2:2, само че българинът и румънецът стигнаха до нов брейк в седмия гейм за 4:3. Лазаров и Манда взеха идващите си две подавания и сложиха завършек на мача след час и 14 минути игра.
Източник: standartnews.com