Световното първенство по футбол 2018 започна, и то с първи

...

Русия разгроми Саудитска Арабия с 5:0 на старта на Световното

Световното състезание по футбол 2018 стартира, и то с първи погром. Домакинът Русия смачка Саудитска Арабия с 5:0 и даже пропусна да запише още по-категорична победа, откакто имаше и много пропуски от страна на домакините.
Юри Газински откри с първия прецизен удар във вратата в 12-ата минута, а след него се разписаха запасите Денис Черишев (43’, 90’) и Артьом Дзюба (71’), както и Александър Головин (90+5`). Така беше спазена традицията домакинът в никакъв случай да не губи в първия си дуел от форума.
С този си триумф домакините прекъснаха кошмарната си серия от седем следващи мача без победа в контролите преди началото на конкуренцията.
Единственият противен миг за Русия беше травмата на Алан Дзагоев, който след близо четвърт час игра се строполи на земята и се хвана за бедрото. Наложги се да бъде заменен наложително и на негово място се появи Черишев
Всичко най-интересно от Русия и Саудитска Арабия четете в SportLive Световно състезание.

Източник: actualno.com