Световният №3 Марин Чилич започна по отличен начин своето участие

...

Чилич започна уверено в Рио, куп трисетови мачове в първия ден

Световният №3 Марин Чилич стартира по отличен метод своето присъединяване на шампионата от високата категория АТР 500 в Рио де Жанейро. В първия си мач поставеният под №1 победи квалификанта Карлос Берлок с 6:3, 6:2 за 80 минути игра. "Чувствам се добре. Беше стабилен мач, първият ми на клей. Не бих споделил, че играх доста добре. Играх добре. В сериозните моменти играх своята игра, доста офанзивно и като цяло направлявах добре мача. " Чилич загуби единствено три точки на първи сервис в целия мач и избави и трите шанса за пробив на противника. За него обаче може да следва доста любопитен мач във втори кръг с Гаел Монфис. Французинът обаче първо ще би трябвало да преодолее Орасио Себайос.

Четвъртият подложен Алберт Рамос-Виньолас също продължава напред, макар че имаше доста по-сериозни компликации. Испанецът губеше с 2:4 в последния сет, само че въпреки всичко победи с 6:3, 3:6, 6:4 локалния любим Рожерио Дутра Силва. Неговият идващ противник е чилиецът Николас Яри, който се оправи с ветерана Гийермо Гарсия-Лопес с 6:3, 7:6(3). Друг деец в лицето на Фернандо Вердаско се нуждаеше от три сета против Леонардо Майер - 6:2, 3:6, 6:3. Най-интересните мач за деня бе сред Фабио Фонини и първата ракета на Бразилия Томас Белучи. Италианецът губеше със сет и 0:4 във втория преди да стигне до невероятния поврат с 6:7(5), 7:5, 6:2. При 6:5 и сетбол във втория сет, 21-ият в света завоюва необикновено разиграване, откакто изпусна ракетата си при сервис.

Негов идващ противник е сензацията от Аустрелиън Оупън Тенис Сандгрен. Той в профил първенеца от Кито Роберто Карбайес Баена след отричане на испанеца в третия сет.