Световният шампион по футбол Франция се разправи лежерно срещу Казахстан

...

Франция не срещна никакви трудности срещу Казахстан

Световният първенец по футбол Франция се разправи безгрижно против Казахстан като посетител и победи с 2:0 в Нур-Султан. Усман Дембеле даде превес на „ петлите” в 20-ата минута, а броени минути преди почивката Серхи Мали си наниза автогол. Четвърт час преди края резервата Килиан Мбапе изпусна дузпа, която пристигна след фаул, осъществен против самия него и по този метод французите записаха първи триумф в акцията, откакто в предния си мач направиха тъждество – 1:1, против Украйна.

В сряда хората на Дидие Дешан гостуват на Босна и Херцеговина, който е воден от българина Ивайло Петев.

Гостите от Франция откриха резултата след 20 минути игра. Тогава играчът на Барселона Усман Дембеле получи вдясно топката и насочи мощен изстрел с десния крайник, като направи беззащитен Мокин и откри резултата - 1:0.

В последните минути на първото полувреме защитник на Казахстан предотврати сигурен гол за Франция. Тома Льомар копна добре топката отляво за Марсиал, който ѝ налетя с глава, само че изчистване в корнер блокира шанса за втори гол. След него обаче „ петлите” въпреки всичко осъществиха втория си гол, откакто Малий си закова топката с глава след центрирането.

Футболистите от някогашната руска република нямаха сили да се опълчват и французите излязоха спокойни за второто полувреме. След към час игра Дешан направи тройна промяна, изваждайки Пол Погба, Марсиал и Гризман. Малко преди промяната си Марсиал получи тежък удар и за малко беше отвън игра.

Гризман пропусна да осъществя трети гол в 69-ата, когато засече с глава центриране отдясно, само че вратарят избави.

В 76-ата минута пък влезлият като запаса Килиан Мбапе завоюва углавен удар и самичък се нагърби с осъществяването, само че ударът му бе отразен от вратаря на казахстанците Мокин. В 78-ата Мокин направи още едно избавяне. Адриен Рабио бе изведен вляво и можеше да даде паралелен пас в наказателното поле за Мбапе, само че реши да стреля от дребен ъгъл и стражът на домакините спря топката.
Източник: fakti.bg