Световният шампион Марк Маркес с "Хонда" спечели състезанието в клас

...

Марк Маркес спечели Гран при на Франция и увеличи аванса си на върха в генералното класиране

Световният първенец Марк Маркес с "Хонда " завоюва надпреварата в клас MotoGP на пистата в Льо Ман за Голямата премия на Франция, пети кръг от международния шампионат по мотоциклетизъм. 26-годишният Маркес започва от полпозишън и финишира първи с време 41 минути и 53 секунди и записа трета победа в последните четири старта, с което усили задатъка си на върха в генералното класиране.

Испанецът, който е петкратен международен първенец в MotoGP, към този момент има 47 победи в кариерата си, а триумфът е юбилеен номер 300 за Хонда в кралския клас.

Призовата тройка допълниха двама италианци - Андреа Довициозо с "Дукати " остана втори на 1,9 секунди, а трети е Данило Петручи с "Дукати " на 2,1 секунди след спечелилия.

В генералното класиране Маркес е отпред с 95 точки, а Довициозо е втори с 87, испанецът Алекс Ринс със "Сузуки " е трети със 75 точки./БТА