Световният шампион Германия победи първенеца на Южна Америка Чили с

...

Германия спечели Купата на конфедерациите за първи път

Световният първенец Германия победи първенеца на Южна Америка Чили с 1:0 на финала на стадион „ Крестовски “ в съветския град Санкт Петербург и за първи път в историята завоюва шампионата за Купата на кофедерациите. Ларс Щиндъл (21) вкара единствения и надвит гол за Бундестима. Още във 2-ата минута Алексис Санчес насочи неакуратен удар по посока на немската врата. Натискът на чилийците продължи и три минути по-късно Марк-Андре тер Щеген се намеси уверено след шут на Артуро Видал. В 13-ата минута Тер Щеген хвана топката и след удар на Варгас. Бундестимът оцеля и в 20-ата минута, когато Тер Щеген мазета топката след удар на Видал, а по-късно защитник изпревари чилийски футболист и му попречи да направи добавка. Противно на протичащото се на терена досега в 21-ата минута Германия поведе след неточност на Марсело Диас в защита и гол на Ларс Щиндъл, който получи топката от Тимо Вернер и вкара на празна врата. Това бе трети гол за нападателя на Борусия (Мьонхенгладбах) в шампионата. Южноамериканците продължиха да търсят интензивно изравнителен гол, само че германците контраатакуваха рисково и в 36-ата минута след шут на Леон Горетцка топката мина рисково около вратата на Клаудио Браво. До края на полувремето немците играха по-добре, само че не съумяха да стигнат до нов гол. През втората част чилийците владееха повече топката в началните минути, а международните първенци изчакваха умерено своите шансове на контраатаки. При една от тях в 55-ата минута Юлиан Дракслер нахлу рисково в наказателното поле и шутира, само че след рикошет в крайници на Хара топката излезе в корнер. Три минути по-късно се стигна до безредие пред чилийската врата и сдърпване сред съотборниците в Байерн Артуро Вудал и Йошуа Кимих, получили в последна сметка жълти картони. В 72-ата минута чилийците сътвориха хубава офанзива и Алексис Санчес бе покрай нанасянето на голов удар, който обаче бе блокиран в последния миг от немската защита и топката бе изчистена надалеч напред. Две минути по-късно Варгас шутира рисково през човек, само че Тер Щеген улови топката. В 75-ата минута и Артуро Видал направи очевиден пропуск, шутирайки над вратата от преференциална позиция. Секунди преди този момент Алексис Санчес падна на терена и чилийците претендираха за дузпа, като обстановката даже бе прегледана от видеоарбитрите и углавен удар не бе отсъден. В заключителните минути натискът на южноамериканците се ускори. Така в 80-ата минута Тер Щеген трябваше да се намесва уверено след отдалечен удар на Чарлс Арангис, избивайки топката с върха на пръстите си в корнер. В 84-ата минута Едсон Пуч изпревари Тер Щеген при центриране в наказателното поле на Бундестима и с акробатично осъществяване върна топката от аутлинията към влезлия като запаса Анжело Сагал, който от чудесна позиция шутира над вратата. Три минути по-късно Кимих падна в наказателното поле на чилийците, само че също не получи дузпа. В последната минута имаше съществени разправии на терена след конфликт сред Емре Джан и Алексис Санчес. В четвъртата минута от добавеното време, което бе пет минути, чилийците получиха директен свободен удар в рискова непосредственост до немската врата, а Тер Щеген избави шута на Алексис Санчес. Така в последна сметка Германия завоюва за първи път в историята тази конкуренция, откакто досега имаше едно трето място от 2005 година, когато бе хазаин на шампионата. РУМЕН ПАЙТАШЕВ, СПЕЦИАЛНО ЗА БЛИЦ ОТ РУСИЯ  ЧИЛИ – ГЕРМАНИЯ 0:1 0:1 Ларс Щиндъл (21) Санкт Петербург, „ Крестовски “ Съдия: Милорад Мажич (Сърбия) КУПАТА НА КОНФЕДЕРАЦИИТЕ - ПРОГРАМА, РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ - ТУК!!!
Източник: blitz.bg