Световният шампион Франция демонстрира стряскаща форма в навечерието на втория

...

Световният шампион вкара 7 гола на Украйна

Световният първенец Франция показва стряскаща форма в навечерието на втория кръг от комерсиалния футболен шампионат на УЕФА - Лигата на нациите. В контрола в Париж " петлите " разгромиха отбора на Украйна със 7:1, отбелязвайки четири гола още преди почивката.

В своя юбилеен мач №100 за националния тим Оливие Жиру се разписа два пъти в украинската врата и към този момент има 42 попадения със синята фланелка. Така централният нападател на " Челси " излезе на второ място във безконечната голмайсторска листа на страната си, изпреварвайки легендата Мишел Платини, вкарал 41 попадения в 72 мача (1976-1987). Топреализатор на французите е Тиери Анри с 51 гола в 123 мача (1997-2010).

Резултата на " Стад дьо Франс " откри 17-годишният Едуардо Камавинга, който пък стана най-младият голмайстор за Франция от повече от век. Последният състезател, разписвал се за " петлите " на тази възраст, беше Морис Гастижер в другарски мач против Швейцария (2:2) на 8 март 1914 година

Останалите попадения за разгромния триумф нощес реазлириха Корентен Толисо, Килиан Мбапе и Антоан Гризман, а Виталий Миколенко си означи автогол. Виктор Циханков вкара почетния гол за Украйна при резултат 0:4 при започване на втората част.
Източник: segabg.com