Световният рекордьор в спринта на 100 и 200 метра Юсеин

...

Юсеин Болт вкара първите си два гола за Сентрал Коуст Маринърс

Световният рекордьор в спринта на 100 и 200 метра Юсеин Болт вкара първите си два гола за професионален футболен тим. Това се случи при успеха на австралийския Сентрал Коуст Маринърс с 4:0 над Макартър Саут Уест Юнайтед.

What. A. Game. @usainbolt, the footballer scores two goals in our 4-0 win.

That will go down as one of the most memorable games in Australian football history. Congrats, Usain. Don't think limits. #CCMFC pic.twitter.com/Ug0CrlO0xX
— Central Coast Mariners (@CCMariners) October 12, 2018
Ямайският феномен в леката атлетика, който е на проби в тима, осъществя третия и четвъртия гол в мача и с тях оформи крайния резултат. В 57-мата минута той получи пас от дълбочина, надбяга бранител на съперниковия отбор и с прекрасен удар с левия крайник отблезяза за 3:0. Единадесет минути по-късно той забоде и втори гол на сметката си след недоразумение сред вратаря на съперниковия отбор и защитник, което му разреши да остане самичък на празна врата и да вкара за 4:0.

Here it is, @usainbolt, the footballer, scores his maiden Mariners goal. What a moment! Don't think limits! #SWSvCCM #CCMFC @FOXFOOTBALL pic.twitter.com/X7zrqmrYCZ
Другите два гола в мача бяха дело на отдадения чартърен шотландски нападател Рос Маккормак и на Джордан Мъри, като те паднаха през първото полувреме. "Чувствам се ужасно, откакто вкарах два гола в първия си мач като титуляр. Щастлив, че пристигнах тук и мога да покажа на света, че се развъртвам. Желанието ми е да бъда Маринър, да покажа най-хубавата си игра и да пробия в тима ", сподели след срещата Болт.