Световният номер едно Рафаел Надал започна успешно защитата на титлата

...

Шампионът Надал продължава след сет и половина на US Open

Световният номер едно Рафаел Надал стартира сполучливо отбраната на купата си на Откритото състезание на Съединени американски щати по тенис.

Трикратният победител в Ню Йорк победи различен испанец - Давид Ферер, с 6:3, 3:4 и отричане на сънародника си поради травма в левия прасец.

Надал взе елементарно първия сет с пробиви в третия и в деветия гейм, само че във втората част 36-годишният деец дръпна с 4:2, след което, обаче, беше заставен да приключи присъединяване в мача.

" Тъжен съм, тъй като това е последното ми присъединяване в шампионатите от Големия шлем. Забавлявах се да играя с Рафа. Мисля, че се показах добре. Въпреки всичко, горделив съм от себе си, от кариерата ми ", разяснява Ферер, който има две участия на полуфинал на " Флашинг Медоус ", както и край на " Ролан Гарос " през 2013 година.

Водачът в схемата Надал също отдаде заслуженото на сънародника си.

" Много скърбя за него. Той е един от най-близките ми другари в Тура и сме изживели доста прелестни моменти дружно. Тъжно е, че трябваше да приключи по този метод ", сподели Рафа, който във втория кръг ще срещне канадеца Вашек Поспишил.

Миналогодишният финалист и номер 5 в схемата Кевин Андерсън (Южна Африка) се поизмъчи, само че стигна до петсетов триумф над представителя на домакините Райън Харисън.Андерсън, който през юли доближи до финала на  " Уимбълдън ", пласира 28 аса и надви със 7:6(4), 5:7, 4:6, 6:3, 6:4.

Южноафриканецът ще играе против Жереми Шарди (Франция), отстранил Андрей Рубльов (Русия) с 6:2, 4:6, 6:4, 6:1.

Двама някогашни първенци също стартираха с победи. Поставеният под номер 3 и победител през 2009 година Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) завоюва против квалификанта Доналд Йънг (САЩ) с 6:0, 6:3, 6:4, а във втория кръг ще срещне различен американец - Денис Кудла.

Британецът Анди Мъри се завърна на " Флашинг Медоус ", откакто през предишния сезон пропусна шампионата поради травма. Победителят през 2012 година Мъри реализира поврат против австралиеца Джеймс Дъкуърт и завоюва с 6:7(5), 6:3, 7:5, 6:4 в първия мач на шотландеца в Големия шлем от предишното лято на " Уимбълдън ".

Мъри ще играе във втория кръг против номер 31 Фернандо Вердаско (Испания), който в профил сънародника си Фелисиано Лопес с 6:2, 7:5, 6:4.

При дамите три американки не престават напред.

Шесткратната победителка на US OpenСерина Уилямс започва с безапелационна победа над полякинята Магда Линет с 6:4, 6:0. Американката пречупи съпротивата на съперничката си за 70 минути.

Съперничка на Серина във втори кръг ще бъде германката Карина Витхьофт.

Напред продължава и сестра ѝ Винъс Уилямс след триумф над някогашната шампионка в Ню Йорк Светлана Кузнецова с 6:3, 5:7, 6:3 в мач, който продължи близо три часа. Двете сестри може да се срещнат на корта в трети кръг.

Миналогодишната шампионка Слоун Стивънс започва отбраната на купата си с победа над рускинята Евгения Родина с 6:1, 7:5.
Източник: bnr.bg