Световният номер 6 Стефанос Циципас се класира за полуфиналите на

...

Труден успех за Циципас в Дубай

Световният номер 6 Стефанос Циципас се класира за полуфиналите на шампионата от сериите АТП 500 в Дубай, откакто победи германеца Ян-Ленард Щруф с 4-6, 6-4, 6-4.

Щруф стартира доста солидно дуела, като не даде нито една опция за пробив на противника си, а от своя страна стигна до един пробив, с цел да поведе в резултата. Циципас подвигна равнището във втората част и я завоюва с 6-4, вкарвайки мача в решителен трети сет.

В него гръцкият тенисист бе съвсем непогрешим при подаванията си, като загуби едвам пет точки на личен сервис и осъществя една от шестте си благоприятни условия за пробив, с цел да стигне до крайния триумф след два часа и 22 минути игра.

По този метод Циципас се класира за полуфиналите на конкуренцията, където ще се изправи против британеца Дан Еванс, който по-рано през днешния ден победи Андрей Рубльов в два сета. Това ще бъде първа среща сред Циципас и Еванс в Тура. /БГНЕС