Световният номер 1 Новак Джокович и 13-кратният шампион Рафаел Надал

...

Джокович и Надал продължават да вървят към четвъртфинален сблъсък в Париж

Световният номер 1 Новак Джокович и 13-кратният първенец Рафаел Надал са все по-близо до четвъртфинален конфликт между тях в Париж, откакто записаха чисти победи в мачовете си от третия кръг на шампионата.

Джокович продължи сполучливо отбраната на купата си от предходната година, откакто победи словенеца Аляж Бедене с 6-3, 6-3, 6-2. На корт Филип Шатрие Джокович направи стабилен мач, като даде единствено една опция за пробив на противника си, която отрази. От своя страна сърбинът проби пет първи своя конкурент, с цел да стигне до чист триумф след час и 44 минути игра. Джокера приключи дуела с 30 печеливши удара, 18 непредизвикани неточности и 76 % успеваемост на мрежата (13/17).

По този метод Джокович продължава без изгубен сет в Париж, а на осминафиналите ще се изправи против аржентинеца Диего Шварцман, който по-рано през днешния ден победи Григор Димитров с 6-3, 6-1, 6-2.

Рафаел Надал се класира за осминафиналите на Ролан Гарос за 17-ти път в кариерата си, откакто победи нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп с 6-3, 6-2, 6-4. 13-кратният първенец доминираше напълно в първите два сета, в които направи по два пробива, с цел да си обезпечи добра преднина. В третата част Рафа дръпна с 4-0, само че позволи разпределяне в играта си и противникът му навакса част от изоставането, като даже имаше опция да изравни при 5-5, само че Надал отрази една опция за пробив и затвори мача след два часа и 11 минути игра.

Петият подложен в схемата испанец приключи дуела с 25 печеливши удара против едвам 13 непредизвикани неточности, а за място на четвъртфиналите той ще спори с 9-ия в схемата Феликс Оже-Алиасим, който победи сърбина Филип Крайнович със 7-6(3), 7-6(2), 7-5. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg