Световната №2 Каролина Плишкова се класира за полуфиналите в заключителни

...

Плишкова е на полуфинал в Сингапур след още една разгромна победа

Световната №2 Каролина Плишкова се класира за полуфиналите в заключителни шампионат на WTA в Сингапур. След като в първия си дуел надигра безапелационно финалистката от Australian Open и " Уимбълдън " Винъс Уилямс с 6:2, 6:2, през днешния ден чехкинята разруши със същия резултат най-хубавата тенисистка на 2017 година Гарбине Мугуруса.

В другия мач от Бялата група Уилямс реализира доста трагична победа против шампионката от " Ролан Гарос " Йелена Остапенко - 7:5, 6:7 (3), 7:5. 20-годишната латвийка позволи второ проваляне от два мача и загуби шансове да продължи напред.

Плишкова си подсигурява освен присъединяване в полуфиналите, а и първата позиция в групата. В четвъртък Мугуруса и Уилямс ще се срещнат в пряк мач за втората позиция, осигуряваща място във финалната четворка. Двубоят сред Плишкова и Остапенко е без значение за крайното класиране.

Плишкова имаше потребност от едвам 62 минути, с цел да завоюва мача с Мугуруса. Испанката беше надалеч от нормалното си равнище, сервираше много неубедително и позволи доста неточности при разиграванията.

"I got a quick break in both sets so that was the key " -@KaPliskova#WTAFinalspic.twitter.com/5UvcVTZqWM
— WTA (@WTA) 24 октомври 2017 година

Мугуруса, която предходната седмица беше определена за номер 1 в женския тенис през 2017 година, пласира скромните за опциите си седем уинъра и позволи 17 непредизвикани неточности.

Плишкова беше на другия полюс. Tя записа 15 печеливши удара и единствено осем непредизвикани неточности.

Доскорошната лидерка в международната класация проби още в първия сервис гейм на Мугуруса, след което отрази точка за пробив и затвърди преимуществото си - 3:0.

Чехкинята удържа задатъка си до 5:2, когато за повторно завоюва подаването на испанката и завърши сета.

Във втората част Плишкова заигра още по-уверено. Тя усили серията си на седем поредни гейма и поведе с 5:0. Мачът изглеждаше завършил, когато в идващия гейм международната №2 поведе с 40:0. Мугуруса въпреки всичко избави трите следващи мачбола и измъкна подаването си.

Шампионката от " Уимбълдън " даже върна единия пробив пасив и понижи до 2:5. Още в идващия гейм обаче Плишкова проби на нула и постави точка на разногласието.
Източник: dnevnik.bg