Световната №1 Ига Швьонтек постигна лесна победа с 6-2, 6-2

...

Швьонтек продължава напред на домашния си турнир, №2 отпадна

Световната №1 Ига Швьонтек реализира лесна победа с 6-2, 6-2 над Клеър Лиу, с цел да откри място на четвъртфиналите на домашния си шампионат във Варшава.

Полякинята записа трета победа над американката единствено през тази година като този път имаше потребност от час и 37 минути на корта. Лиу завоюва подаването си на старта на мача, след което Швьонтек записа пет следващи гейма. Тя завоюва и първите четири гейма във втората част, с което си обезпечи триумфа.

За Ига следва мач против №8 в схемата Линда Носкова. Тийнейджърката доближи до топ 8 след триумф с 6-3, 6-3 над Виктория Хрунчакова. Двете бъдещи съпернички са и единствените сложени, които доближиха до четвъртфиналната фаза.

Поставената под №2 Каролина Мухова отпадна след загуба от словашката квалификантка Ребека Срамкова – 7-5, 3-6, 7-5, откакто водеше с 5-1 и имаше четири мачбола в третата част.
Източник: tenniskafe.com