Световната номер 1 Симона Халеп спечели първата си титлата в

...

Халеп надви Стивънс за първа титла от Големия шлем

Световната номер 1 Симона Халеп завоюва първата си купата в шампионати от Големия шлем, откакто победи американката Слоун Стивънс с 3-6, 6-4, 6-1 на финала на Ролан Гарос.

Шампионката от Откритото състезание на Съединени американски щати стартира доста решително дуела и контролираше разиграванията от дъното на корта, а Халеп нямаше отговор за мощната ѝ игра. Американката осъществя един пробив в средата на сета и по-късно взимаше подаванията си, с цел да стигне до 6-3. В началото на втората част изглеждаше като че ли няма смяна и Стивънс дръпна с пробив и 2-0, само че тогава румънката откри играта си и стана по-агресивна. Тя завоюва шест от идващите осем гейма, с цел да вкара мача в решителен сет, а в него бе безпощадна и даде единствено един гейм на съперничката си, с цел да затвори мача по-късно над два часа игра.

По този метод Халеп стигна до първата си купа от Големия шлем, откакто имаше три изгубени финала до този миг. По пътя към успеха тя победи още две шампионки от Големия шлем – Гарбине Мугуруса и Анжелик Кербер. Стивънс от своя страна загуби втория си край след успеха на Ю Ес Оупън предишното лято. Американката ще се изкачи до четвърто място в международната класация от понеделник, откакто бе отвън топ 950 преди единствено 10 месеца. /БГНЕС
Източник: bgnes.com