Светослав Дяков се оказа единственият българин, започнал като титуляр и

...

След първите срещи само двама българи в евротурнирите

Светослав Дяков се оказа единственият българин, почнал като титуляр и играл 90 минути в първия кръг от груповата фаза на евротурнирите.
Капитанът изведе „ Лудогорец “ против „ Истанбул ББ “. Нито един всред запасите Георги Терзиев, Светослав Ковачев и Александър Василев не излязоха край Босфора. В Шампионската лига пет минути игра единствено Ивелин Попов за „ Спартак “ (Москва). Георги Миланов и Живко Миланов те бяха на терена за ЦСКА (Москва) и АПОЕЛ (Никозия).
Българската чест в Европа брани Станимир Стоилов дружно с помощниците си Цанко Цветанов и Саид Ибраимов. Техният „ Асатна “ обаче загуби с 1:3 визитата си на „ Виляреал “. Четвърт час преди края на дуела на „ Естадио де ла Керамика “ резултатът бе 1:1. Късни попадения на Седрик Бакамбу и Денис Черишев донесоха успеха на „ жълтата подводница “.
Нито един български футболист отвън тези в „ Лудогорец “ няма да взе участие в груповата фаза на Лига Европа през новия сезон.
Източник: trud.bg