Светкавица (Търговище) започна с победа първенството в Трета лига –

...

Светкавица победи трудно Устрем

Светкавица (Търговище) стартира с победа шампионата в Трета лига – Североизточна аматьорска група. Домакните се постановиха над краткотрайния лидер Устрем (Дончево). Срещата се игра пред към стотина фенове на градския стадион „ Димитър Бурков “. Домакините преобладаваха през първата част, до момента в който през втората гостите бяха по-добрият отбор.

В 35-ата минута Георги Димитров след независим рейд в наказателното поле на гостите простреля отблизо разстояние вратата на Иван Иванов. В 75-ата още веднъж Георги Димитров стреля мощно и изненада още веднъж вратаря на гостите за 2:0. Две минути по-късно Станислав Иванов от домакините върна топката към вратаря Тодор Тодоров, който вместо да шутира, я пропусна и тя навести мрежата му – 2:1. Това подвигна самочувствието на гостите и те нападнаха по-често вратата на Светкавица. Въпреки многото преференциални състояние за гостите гол обаче не падна и срещата приключи 2:1 в интерес на отбора от Търговище.

Салим Салих
Североизточна Трета лига 2 кръг, събота 15 август  Светкавица (Търговище) 2:1краен резулат  Устрем (Дончево)