Светкавица (Търговище) успя да надделее с 2:1 над Локомотив (Русе)

...

Светкавица с успех над Локомотив Русе в Североизточната Трета лига

Светкавица (Търговище) съумя да надделее с 2:1 над Локомотив (Русе) в среща от VII-ия кръг на Североизточната Трета лига.

Домакините поведоха от противоречива дузпа в 25-ата минута на срещата. В самия завършек на първото полувреме Локо (Русе) изравни. Мартин Иванов вкара рядко хубав гол. Той извърши корнер, при който топката му бе върната назад. Иванов напредна и с прекрасен фалцов удар я прати неспасяемо в далечния завършек на вратата на Светкавица.

В 58-ата минута при безредие след фал пред наказателното поле на русенци Вълев пое топката, навърза няколко бранители и с компактен шут вкара втория гол за търговищкия отбор.

Като цяло домакините играха много прибрано и отбраната им компактно покриваше нападателите на Локо (Русе).

Светкавица сподели твърда, на моменти много груба игра против „ железничарите “ под безмълвната свирка на основния арбитър Михайлов от Варна. За „ отплата “ реферът подвигна червен картон на състезател на домакините едвам в продължението на постоянното време.

"Аз съм спокоен човек и безшумно си заставам край тъч линията – не отвръщам бурно по време на мачовете. Но не мога да подмина безобразното съдийство в Търговище. Мисля, че дузпата, с която Светкавица поведоха, единствено съдията я видя. Нашите играчи бяха подложени на необмислено ритване по време на целия мач, а реферът спести доста картони на домакините. Липсата на интервенция от негова страна даде неприятен сигнал на футболистите на Светкавица да продължат с грубостите на терена. Каква значение има, че изгони техен състезател с червен картон в 90-ата минута, когато всичко към този момент беше решено? “, разяснява след края на мача старши треньорът на Локомотив (Русе) Ивайло Кирилов.

В идващия кръг от шампионата на Североизточната трета лига „ железничарите “ одобряват Хитрино на 1 октомври от 16:00 часа. Мачът ще се играе на стадиона на Русенския университет „ Ангел Кънчев “.

Съставът на Локо (Русе) в Търговище: Радосвет Христов, Мартин Рачев, Диян Руменов, Борислав Джарнавлиев, Мартин Иванов, Стефан Митев (Александър Тошков), Живко Парашкевов /капитан/, Мирослав Георгиев (Мартин Георгиев), Мартин Недков, Динко Станчев, Сонер Хюсеин.