Суворово постигна лесен успех у дома над Ботев (Нови пазар)

...

Безпощаден Суворово прегази Ботев

Суворово реализира елементарен триумф вкъщи над Ботев (Нови пазар) в среща от 16-ия кръг, който бе и първият за пролетния дял от шампионата. Футболистите на Нови пазар бяха почтени съперници на Суворово до 14-ата минута на дуела. Тогава Костадин Хараламбиев напредна отдясно, преодоля двама от отбраната на гостите и от рамките на наказателното поле заби топката във вратата на Симеон Симеонов.

В 30-ата минута Георги Димитров удвои преднината на Суворово, а две минути по-късно Любомир Михалев направи резултата типичен 3:0. В последните 5 минути Суворово осъществя още 3 попадения – дело на Георги Станчев, Даниел Димитров и Любомир Михалев. През втората част дуела се доигра, като надмощието на домакините беше материализирано от Костадин Хараламбиев в 52-ата минута, Никола Василев в 77-ама минута, Александър Чукански в 82-ата и още веднъж Никола Василев в 85-ата минута оформи крайното 10:0.

Гостите от Нови пазар са в рецесия, откакто съществени футболисти напуснаха отбора след есенния дял от шампионата. Новопривлечените момчета, огромна част от които студенти от Варна, не са в добра кондиция. В идващия 16-и кръг – 2 март, събота, от 15:00 часа Ботев (Нови пазар) приема вкъщи Спартак (Варна), а в неделя, 3 март, от 15:00 часа Суворово гостува на Бенковски (Бяла). Североизточна Трета лига 16 кръг, неделя 24 февруари  Суворово 10:0краен резулат  Ботев (Нови пазар)