Страсбург разгроми с 4:1 Ним като домакин в среща от

...

Страсбург се разправи с последния за четвъртата си поредна победа у дома

Страсбург разгроми с 4:1 Ним като хазаин в среща от 13-ия кръг на Лига 1. Това е четвърти следващ триумф за отбора на личния му стадион.

Резултатът откри Людовик Айорк в 14-ата минута. В добавеното време на първата част Лебо Мотиба удвои преднината на своя отбор, засичайки центриране на Айорк. В 48-ата Ромен Филипото въпреки всичко понижи изоставането на гостите, само че в 66-ата съотборникът му Флориан Мигел си изкара втори жълт и надлежно червен картон за жестоко нарушаване против Юсуф Фофана. В 70-ата домакините още веднъж поведоха с два гола разлика след отлично изпълнен директен свободен удар от страна на Димитри Лиенар. Крайното 4:1 оформи Мотиба в 85-ата минута с втория си гол в мача.
TERMINÉ! Le Racing s'impose avec la manière à la Meinau et signe un 4e succès de rang à domicile #RCSANO (4-1) pic.twitter.com/s27hBMcQrC
— RC Strasbourg Alsace (@RCSA) 9 ноември 2019 година Така Страсбург се изкачи на 16-ата позиция в класирането с 15 точки, до момента в който Ним остава финален с 11 пункта. В различен мач от кръга Реймс и Анже приключиха наедно 0:0. Лига 1 13 кръг, събота 9 ноември  Страсбург 4:1краен резулат  Ним