Стопкадър Диема СпортМоряците допуснаха нелепа загуба.Локомотив Пловдив победи Черно море

...

Черно море изгуби след дузпа в Пловдив

Стопкадър Диема Спорт

" Моряците " позволиха нелепа загуба.

Локомотив Пловдив победи Черно море с 2:1 на „ Лаута “ и приближи съперника си на единствено точка при оставащ един кръг до края на шампионата (53 против 54 пункта в интерес на варненци).

Всички голове в срещата сред петия и шестия във краткотрайното класиране паднаха през втората част на мача, написа gong.bg.

Първо Димитър Илиев откри, възползвайки се от отлично подаване на Петър Андреев от десния фланг. Четвърт час преди края на мача Мишаел Алвес изравни, след което предизвика почитателите на „ черно-белите “ при насладата си.

Развръзката пристигна в последните пет минути, когато Цветомир Панов препъна Димитър Илиев в наказателното поле. Първоначално Георги Димитров не отсъди нищо, само че след обзор с ВАР уточни бялата точка. Джовани осъществя доста невъзмутимо наказателния удар и донесе успеха за „ смърфовете “.

В деветата минута удар на Мазир Сула профуча над напречната греда. Локо отвърна с шут на Дион - също неакуратен.

Велислав Василев бе открит на скорост в наказателното поле на домакините и опита подаване, само че Трупе пресече в най-ключовия момент. В 18-ата минута жпит за неочакван изстрел направи и Василев, само че Хоркаш се намеси добре.

След тъкмо половин час игра Хорхе Сегура се извиси над всички и с глава засече центриране на Джовани, само че не съумя да отклони топката, тъй че тя да влети в мрежата на Георгиев.

Шест минути преди края на частта бързо осъществяване на фал откри Едгар Пашеко зад защитата на Локомотив. Крилото обаче си затвори ъгъла за пукотевица и прати топката в навън. В последните секунди Цветомир Панове се регистрира с значима интервенция в защита, пресичайки пас на Джовани при контраофанзива на " черно-белите ".

В началото на вторите 45 минути Джовани реализира впечатляващ ред, минавайки през няколко играчи на Черно море. Завършващият удар на бразилеца обаче му изневери.

Две минути по-късно Локомотив Пловдив откри с тъкмо осъществяване на Димитър Илиев. Капитанът на " черно-белите " се възползва от страховит паралелен пас от дясното крило, пристигнал от Петър Андреев.

Черно море изравни четвърт час преди края посредством резервата Мишаел Алвес. Наглед обречено центриране на Николай Златев от фал бе отклонено от самата аутлиния от Живко Атанасов, който с отиграването си съумя да достави и качествено подаване, което Мишаел засече с глава за 1:1.

В предпоследната от постоянните 90 минути Локомотив Пловдив поведе с 2:1. Джовани осъществя доста технично дузпа, отсъдена за нарушаване на Цветомир Панов против Димитър Илиев. Наказателният удар бе преразгледан и от системата ВАР.

Локомотив Пловдив - Черно море 2:1

1:0 Димитър Илиев 52`

1:1 Мишаел Алвес 76`

2:1 Джовани 89` (д)

Локомотив Пловдив: 23 Динко Хоркаш, 99 Джовани Трупе, 4 Мартин Паскалев, 91 Хорхе Сегура, 50 Йосип Томашевич, 15 Пиер Зебли, 6 Христо Иванов, 33 Георги Каракашев, 14 Димитър Илиев, 7 Бабакар Дион, 10 Джовани

Черно море: 22 Георги Георгиев, 3 Живко Атанасов, 4 Росен Стефанов, 6 Виктор Попов, 2 Цветомир Панов, 10 Велислав Василев, 23 Едгар Пашеко, 77 Стефан Велев, 35 Арлинд Дакай, 8 Мазир Сула, 86 Исмаил Иса
Източник: petel.bg