Столичните регионални полуфинали на Фен Купа 2017 бяха официално открити

...

"Бижутера" спретна страхотно шоу за откриването на столичните полуфинали на Фен Купа 2017

Столичните районни полуфинали на Фен Купа 2017 бяха публично открити през днешния ден на игрищата в комплекс „ Спортна София " (Зона Б5). Сред формалните посетители бяха ветеранът на Левски Христо Йовов „ Бижутера " и звездата на Левски Владимир Гаджев. „ Много се веселя, че съм тук. Искам да поздравя всички участници и да им пожелая триумф. Играйте спортсменски, без нарушавания, тъй като, в последна сметка, всички сме тук, с цел да се забавляваме. Поздрав и към уредниците, които както постоянно обезпечават съвършени условия за игра ", показа Йовов от сцената.

Веднага след откриването започва показателен мач сред тима на „ Бижутера " и другари против събирателен отбор на локални публицисти. Още преди срещата Йовов показа желанието си да повтори неповторимия гол, който означи с фланелката на Левски против Олимпик Марсилия през 2005г. и който му донесе прякора „ Бижутера ". За изненада на феновете първият гол в срещата падна във вратата на тима на Йовов. Журналистите откриха резултата с гол на Джани Ривера, само че насладата им не търпя дълго, тъй като в средата на първото полувреме Йовов получи брилянтен пас от Гаджев и изравни. В последните минути на първата половина съотборникът на „ Бижутера " Краси Петров „ копна " топката съвсем от центъра и съумя да трансферира вратаря за 2:1. Резултатът остана неизменен съвсем до края, само че във финалните минути на постоянното време журналистът Ивайло Димитров се разписа за крайното 2:2. При последвалите дузпи отборът на „ Бижутера " беше по-хладнокръвен и завоюва с крайното 7:5.

Вдъхновени от динамичния демо-мач, участниците в столичните полуфинали на Фен Купа 2017 продължиха конкуренцията с нови сили. Сред тимовете полуфиналисти са и миналогодишните национални първенци на шампионата „ Малки пристрастености ". Те демонстрираха доста висока класа още в първия си мач от груповата фаза против отбора на „ Волонта ". Срещата приключи с величествен безапелационен резултат 6:0. След това първенците се изправиха против „ Спортист Косталево " и ги надделяха с 5:1, а третата им среща от груповата фаза против „ Обеля Тийм " приключи с 3:0.

По традиция, огромна част от тимовете на Kamenitza Фен Купа са горди носители на извънредно занимателни и колоритни имена. Този сезон също не е изключение, а образец за това на софийските полуфинали са отборите „ Малки пристрастености ", „ Кашалотите ", „ Мълчаливите ", „ Мини ме земи ", „ Греда ", „ Кривокраките ", „ Тяло пречиш ми ", „ Гери Никол ", „ Шопски отряд ", „ Иконите ", „ Разрушителите ", „ Класиците ", „ Стабилните ", „ ФК Трепни ", „ Старата каравана ", „ Жепейците ", „ Джиджовица ", „ 2победиЗа3Години " и други

Името на столичните първенци на Фен Купа 2017 ще стане ясно на следващия ден, незабавно след финалния мач, който започва в 13:00ч. Първенците на София ще имат достойнството да получат купата си персонално от именития пълководец Димитър Пенев. Снимки и още настояща информация за най-големия и трогателен футболен шампионат за фенове в България можете да намерите на www.facebook.com/kamenitzafancup и на формалната страница на шампионата http://fancup.kamenitza.bg.

Източник: cross.bg