Столична община: ПП-ДБ с 23-ма съветници, ГЕРБ – с 14, БСП – с 9
Столичната общинска изборна комисия разгласи определените в общински съветници в София. Имената на новите 61 членове на СОС към този момент са посочени. Квотата е 5352 гласа. Няма определени самостоятелни претенденти, съобщи кореспондент на БГНЕС.
Местната коалиция „ Продължаваме промяната-Демократична България(Спаси София) ще има 23 общински съветници. Местната коалиция ГЕРБ-СДС печели 14 мандата. " Българска социалистическа партия за България " ще има 9 общинари, а партия " Възраждане " – 8. По трима общински съветници ще имат партия " ИТН " и локална коалиция КОД. Един ще е общинският консултант от Вътрешна македонска революционна организация.
Двама са претендентите за съветници, които отпадат от листите, защото са определени за кметове. Тодор Димитров, който ще е кмет на Бухово и Весел Етугов, който ще е кмет на Мало Бучино.
Кандидатът за общински консултант Иво Божков от ПП-ДБ-СС е с рекордно доста преференции – 5708. Кандидатите за кмет на София от първия тур - Вили Лилков, Деян Николов и Карлос Контрера влизат в състава на новия СОС.
Пълен лист с имената на определените общински съветници по партии, обединения и локални обединения, както следва:
1 Андрей Зографски
МК ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА- ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ(СПАСИ СОФИЯ)
2 Анна Илиева Стойкова
Местна коалиция ГЕРБ /СДС/
3 Антон Гаро Хекимян
Местна коалиция ГЕРБ /СДС/
4 Антон Господинов Койчев
Местна коалиция ГЕРБ /СДС/
5 Ася Тодорова Тодорова
Политическа партия ИМА ТАКЪВ НАРОД
6 Благовест Георгиев Георгиев
МК ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА- ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ(СПАСИ СОФИЯ)
7 Благовеста Атанасова Кенарова
МК ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА- ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ(СПАСИ СОФИЯ)
8 Бойко Георгиев Димитров
МК ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА- ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ(СПАСИ СОФИЯ)
9 Бонка Сергеева Василева
МК ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА- ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ(СПАСИ СОФИЯ)
10 Борис Бориславов Бонев
МК ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА- ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ(СПАСИ СОФИЯ)
11 Ваня Лазарова Тагарева
Местна коалиция ГЕРБ /СДС/
12 Ваня Руменова Григорова
МК „ Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ “ (коалиция „ Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ “, КП „ ЛЕВИЦАТА! “, КП „ НЕУТРАЛНА БЪЛГАРИЯ “, КП „ АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ “, Политическа партия „ АТАКА “)
13
Васил Стайков Драганов
ВЪЗРАЖДАНЕ
14 Вениамин Иванов Воденичаров
ВЪЗРАЖДАНЕ
15 Венци Венциславов Стойчев
ВЪЗРАЖДАНЕ
16 Веселин Йорданов Калановски
МК ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА- ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ(СПАСИ СОФИЯ)
17 Вили Младенов Лилков
Местна коалиция КОД ( ДДД-ДЗ, БДФ)
18 Войслав Георгиев Тодоров
МК „ Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ “ (коалиция „ Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ “, КП „ ЛЕВИЦАТА! “, КП „ НЕУТРАЛНА БЪЛГАРИЯ “, КП „ АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ “, Политическа партия „ АТАКА “)
19 Георги Валентинов Георгиев
Местна коалиция ГЕРБ /СДС/
20 Гергин Александров Борисов
МК ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА- ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ(СПАСИ СОФИЯ)
21
Грети Иванова Стефанова
МК ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА- ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ(СПАСИ СОФИЯ)
22 Деян Николаев Николов
ВЪЗРАЖДАНЕ
23 Диана Нинова Тонова
МК „ Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ “ (коалиция „ Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ “, КП „ ЛЕВИЦАТА! “, КП „ НЕУТРАЛНА БЪЛГАРИЯ “, КП „ АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ “, Политическа партия „ АТАКА “)
24 Димитър Бойков Вучев
Местна коалиция ГЕРБ /СДС/
25 Димитър Иванов Данаилов
Политическа партия ИМА ТАКЪВ НАРОД
26 Димитър Петров Шалъфов
МК ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА- ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ(СПАСИ СОФИЯ)
27 Димитър Първанов Димитров
МК ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА- ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ(СПАСИ СОФИЯ)
28 Димитър Христов Петров
МК ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА- ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ(СПАСИ СОФИЯ)
29 Диян Величков Стаматов
Местна коалиция ГЕРБ /СДС/
30 Драгомир Иванов Драгомиров
МК ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА- ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ(СПАСИ СОФИЯ)
31 Драгомир Христов Младенов
Местна коалиция ГЕРБ /СДС/
32 Екатерина Евлогиева Йорданова
Местна коалиция ГЕРБ /СДС/
33 Емил Александров Димитров
ВЪЗРАЖДАНЕ
34 Емилия Божидарова Ангелова
МК ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА- ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ(СПАСИ СОФИЯ)
35 Еньо Енев Савов
МК „ Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ “ (коалиция „ Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ “, КП „ ЛЕВИЦАТА! “, КП „ НЕУТРАЛНА БЪЛГАРИЯ “, КП „ АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ “, Политическа партия „ АТАКА “)
36 Ивайло Йорданов Костадинов
ВЪЗРАЖДАНЕ
37 Ивайло Христов Йонков
Местна коалиция КОД ( ДДД-ДЗ, БДФ)
38 Иван Георгиев Сотиров
Местна коалиция КОД ( ДДД-ДЗ, БДФ)
39 Иван Максимов Пешев
МК „ Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ “ (коалиция „ Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ “, КП „ ЛЕВИЦАТА! “, КП „ НЕУТРАЛНА БЪЛГАРИЯ “, КП „ АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ “, Политическа партия „ АТАКА “)
40 Иван Митьов Виделов
МК „ Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ “ (коалиция „ Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ “, КП „ ЛЕВИЦАТА! “, КП „ НЕУТРАЛНА БЪЛГАРИЯ “, КП „ АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ “, Политическа партия „ АТАКА “)
41 Иван Михайлов Алексиев
ВЪЗРАЖДАНЕ
42 Иван Янчов Таков
МК „ Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ “ (коалиция „ Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ “, КП „ ЛЕВИЦАТА! “, КП „ НЕУТРАЛНА БЪЛГАРИЯ “, КП „ АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ “, Политическа партия „ АТАКА “)
43 Карлос Арналдо Контрера
Вътрешна македонска революционна организация – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ
44 Красимир Рангелов Гълъбов
ВЪЗРАЖДАНЕ
45 Лорита Георгиева Радева
Местна коалиция ГЕРБ /СДС/
46 Любомир Михайлов Минчев
Местна коалиция ГЕРБ /СДС/
47 Марта Руменова Георгиева
МК ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА- ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ(СПАСИ СОФИЯ)
48 Мирослав Ласло Боршош
Местна коалиция ГЕРБ /СДС/
49 Николай Вельов Велчев
МК „ Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ “ (коалиция „ Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ “, КП „ ЛЕВИЦАТА! “, КП „ НЕУТРАЛНА БЪЛГАРИЯ “, КП „ АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ “, Политическа партия „ АТАКА “)
50 Пламен Иванов Данаилов
Политическа партия ИМА ТАКЪВ НАРОД
51 Пламена Стаменова Терзирадева- Велкова
МК ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА- ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ(СПАСИ СОФИЯ)
52 Прошко Начев Прошков
Местна коалиция ГЕРБ /СДС/
53 Росица Юри Николова
МК ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА- ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ(СПАСИ СОФИЯ)
54 Саад Таммам Алуани
МК ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА- ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ(СПАСИ СОФИЯ)
55 Симеон Борисов Ставрев
МК ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА- ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ(СПАСИ СОФИЯ)
56 Станислав Чавдаров Младенов
МК „ Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ “ (коалиция „ Българска социалистическа партия ЗА БЪЛГАРИЯ “, КП „ ЛЕВИЦАТА! “, КП „ НЕУТРАЛНА БЪЛГАРИЯ “, КП „ АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ “, Политическа партия „ АТАКА “)
57 Стефан Атанасов Спасов
МК ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА- ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ(СПАСИ СОФИЯ)
58 Татяна Николова Георгиева
Местна коалиция ГЕРБ /СДС/
59 Христо Николаев Копаранов
МК ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА- ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ(СПАСИ СОФИЯ)
60 Цветелина Калинова Симеонова- Заркин
МК ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА- ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ(СПАСИ СОФИЯ)
61 Цветомир Илиев Петров
МК ПРОДЪЛЖАВАМЕ ПРОМЯНАТА- ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ(СПАСИ СОФИЯ)
Решението на Общинска изборна комисия - Столична община предстои на обжалване пред Административен съд София в 7-дневен период. /БГНЕС