Стилияна Николова заема временната втора позиция в многобоя на Световната

...

Стилияна Николова е втора в многобоя след първите два уреда в Баку

Стилияна Николова заема краткотрайната втора позиция в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Баку след изиграването на първите два уреда – топка и обръч. Общият общ брой от оценките на грацията е 66.700.

С 35.650 Николова влезе с първа оценка във финала на обръч, а на топка позволи грешки и получи 31.050, само че все пак ще спори за медалите и на този апарат с осма резултат в подреждането.

Лидер досега с минимална преднина е италианката София Рафаели. Другата ни представителка Ева Брезалиева също игра доста мощно в първия спортен ден в Баку. Тя зае моментното четвърто място в класирането с общ общ брой от 65.700 ( 33.900 на обръч и 31.800 на топка) и също се класира за финалите и на двата уреда.