Стефанос Циципас триумфира в заключителния АТР турнир в Лондон! На

...

Великолепен Циципас обърна Тийм и превзе Лондон

Стефанос Циципас победи в заключителния АТР шампионат в Лондон! На финала най-хубавият гръцки тенисист се наложи с 2:1 сета (6:7/6/ 6:2 7:6/4/) над Доминик Тийм (Австрия).

Циципас, за който присъединяване в английската столица бе дебютно, загуби първата част след оспорвана борба, само че след това реализира поврат. Зрелищният мач на " О2 Арена " продължи над 2 часа и 30 минути.

Титлата е четвърта в кариерата на 21-годишния атинянин и негова трета през сегашния сезон. Циципас завоюва още шампионатите в Ещорил и Марсилия.

С днешния триумф новият първенец си отмъсти на Тийм за провалянето на финала в Пекин преди месец. Въпреки това австриецът продължава да има преимущество в конфликтите посред им - 4 победи против към този момент 3 за Циципас.
Източник: btvnovinite.bg