Стартираха срещите от втория етап на първенството на мъжката "А"

...

Видабаскет стартира с тежка загуба във втората шестица

Стартираха срещите от втория стадий на шампионата на мъжката "А " баскетболна група. Отборите от двете зони- Източна и Западна, към този момент са разграничени на две шестици според от представянето им през сезона досега. "Видабаскет " е във втората шестица и през днешния ден гостува на столичния ЦСКА.
Видинчани обаче започнаха с тежка загуба. Мачът в зала "Румен Пейчев " приключи при резултат 90:46 (29:10; 17:12; 29:11; 15:13) точки. Домакините взеха самодейността още при започване на срещата и след първата четвърт към този момент имаха 19 точки преднина, а на почивката тя доближи 24 точки, а незабавно след паузата надмина 40 точки. Старши-треньорът на видинчани Николай Колев разчиташе в този мач на единствено 8 състезатели, като 7 от тях влязоха в игра.
Най-резултатен за ЦСКА бе капитанът Роберт Георгиев, който означи 19 точки, 13 добави Николай Стефанов. За "Видабаскет " също капитанът бе най-полезен. Юлиян Колев записа 14 точки и 6 битки, а Калоян Петров приключи с дабъл-дабъл- по 10 точки и битки.
В идващия кръг, на 28 януари, "Видабаскет " е хазаин в зала "Фестивална " на "Академик " /София/.
Източник: bulnews.bg