Старши треньорът на Брага - Карлос Карвахал не скри задоволстото

...

Треньорът на Брага: Сами си направихме мача лесен

Старши треньорът на Брага - Карлос Карвахал не скри задоволстото си от представянето на тима при домакинската победа с 4:2 над Лудогорец в срещата от четвъртия кръг в група "F " на Лига Европа. С триумфа португалците оглавиха класирането с 9 точки и си подсигуряваха продължение във етапа на елиминациите напролет минимум в Лигата на конференциите. "Постигнахме безапелационна победа, макар че това беше най-малкото, с което можеше да спечелим, предвид на основаните положения. Започнахме мощно първото полувреме и контролирахме играта от самото начало против един добър противник. Действахме самоуверено и мъдро. Доволни сме. Победата ни е заслужена и доста значима, тъй като към този момент сме водачи в групата. Лудогорец не е инцидентен противник, сътвори доста проблеми на един мощен тим като Олимпиакос в квалификациите на Шампионската лига, отстрани ги с дузпи. Победата ни в този мач е напълно наша заслуга, тъй като не им оставихме пространства, създадохме доста положения, а когато губехме притежанието на топката, успявахме доста бързо да си я върнем. Играхме доста уравновесено и сами си направихме мача елементарен. Хубавото е, че успеваемостта ни в офанзива се усъвършенства. През този сезон построяваме нов състав, развиваме се, постигнахме някаква сработеност, само че към момента някои от новите играчи не са се приспособили изцяло. Със сигурност има какво още да подобряваме. Сега би трябвало да си починем добре и да възстановим, тъй като след по-малко от 72 часа ни чака нов тежък мач против Бенфика ", разяснява Карвахал.