Старши треньорът на Барселона - Шави Ернандес, нямаше как да

...

Шави: Бяхме уморени, но важното е, че победихме и не допуснахме гол

Старши треньорът на Барселона - Шави Ернандес, нямаше по какъв начин да не бъде удовлетворен от успеха над Кадис с 2:0. Каталунците взеха скъпите три точки след попадения на Сержи Роберто и Роберт Левандовски в края на първото полувреме.

„ Преди почивката играхме доста добре. След това се поотпуснахме, което е обикновено. Имаме доста мачове и сме много изтощени. Но значимото е, че победихме и не допуснахме гол “, съобщи Шави след триумфа.

„ Сержи Роберто е кадърен да работи на разнообразни позиции и това е прелестно за всеки треньор. Тези, които не играят постоянно, се показаха чудесно. Ерик Гарсия се оправи на доста високо равнище “, сподели още наставникът на каталунците.

Барселона има единствено 7 позволени гола от старта на сезона в Ла Лига. Това е връх след 22-ия кръг. Досега най-хубавото достижение след 22 изиграни мача в елита на испанския футбол беше 9 инкасирани попадения и се държеше точно от каталунците през сезон 1986/1987, както още от Депортиво Ла Коруня през сезон 1993/1994 и Атлетико Мадрид през сезон 2017/2018.

7 - Barcelona have conceded just seven goals in 22 games in LaLiga 2022/23, the fewest of any team at this stage in the history of the competition (9 goals Barcelona in 1986/87, Deportivo in 1993/94 and Atlético de Madrid in 2017/18). Strength.