Старият шампион Манчестър Сити разби у дома новия Ливърпул с

...

Манчестър Сити се подигра с шампионите от Ливърпул

Старият първенец Манчестър Сити разруши вкъщи новия Ливърпул с 4:0 в дербито от 32-ия кръг на британската Висша лига и понижи разликата сред тях на върха до 20 точки. Кевин де Бройне (25-дузпа), Рахийм Стърлинг (35) и Фил Фодън (45) се разписаха още до почивката, а след нея в 66-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн си вкара автогол.

Както е известно загубата на „ жителите “ от Челси (1:2) преди близо седмица публично направи мърсисайдци първенци след 30-годишно очакване. Така за първи път от 10 650 дни " алените " излязоха в мач от шампионата като първенци на Англия.

Както бяха дали обещание от лагера на Сити преди няколко дни, " жителите " посрещнаха новия отличник с шампионски шпалир, само че по-късно го отвяха на зеления терен.
Източник: fakti.bg