Стара Загора. Състезателките от Спортен клуб за сляпо-глухи Августа Стара

...

Състезателките от Спортен клуб за сляпо-глухи „Августа Стара Загора“ спечелиха два медала на световното по канадска борба

Стара Загора. Състезателките от Спортен клуб за сляпо-глухи „ Августа Стара Загора “ се завърнаха с два медала и положителни класирания от Двадесет и второто международно състезание по канадска битка за хора с увреждания, което се организира в румънския град Констанца. Това оповестиха от пресцентъра на Община Стара Загора . В конкуренцията участваха състезатели от 30 страни.
Състезателките се показаха доста добре. В категория дами с повреден слух 70 кг+ Тилка Кайрякова стана вицесветовен първенец на дясна ръка. За нея това е първо присъединяване на Световно състезание, откакто на Европейското състезание в Лутраки, Гърция през май т. година стана шампионка на лява и дясна ръка.
В категория дами до 60 кг с повредено зрение Ангелина Кръстева завоюва бронзово отличие на дясна ръка.
В категория дами - ветерани до 70 кг Донка Йовчева се класира седма на дясна ръка.
Състезателите от клуба към този момент стартират да се готвят за идващите надпревари през 2020 година – Европейско състезание в Унгария и Световно състезание в Грузия.
Те показват и своята голяма признателност за поддръжката, оказана им от кмета Живко Тодоров и Община Стара Загора.
Източник: focus-news.net