СТАНФОРД, Калифорния (AP) — Тара ВанДервиър от Станфорд изравни Майк

...

Тара ВанДервиър от Станфорд печели 1202-ра победа, за да изравни рекорда на Майк Кжижевски

СТАНФОРД, Калифорния (AP) — Тара ВанДервиър от Станфорд изравни Майк Кжижевски като най-печелившия треньор в историята на колежанския баскетбол със своята 1202-ра победа в петък вечер, ръководейки Кардинал номер 8 надмина Орегон с 88-63, като в същото време загуби водещия голмайстор Камерън Бринк за последните три четвърти с травма на крайници.

ВанДервиър може да сложи върха в неделя, когато доближи 1203 като Станфорд (16-2, 5-1 Pac-12) е хазаин на Oregon State. Няколко дузини някогашни играчи на Станфорд се чака да бъдат разполагаем за евентуалния крайъгълен камък.

Играчите на Cardinal прегърнаха своя ухилен треньор и я подвигнаха в празнуване, откакто тимовете си стиснаха ръцете.

Бринк се приземи неловко на левия си крайник и закуцука към съблекалнята благодарение на марката 3:41 на първата четвърт. Тя се върна на пейката малко преди края на интервала. Бринк означи и трите си гола от игра за шест точки с две битки, асистенция и открадната топка за шест минут...