СТАМБОЛОВО Бира, скара и музика подготвена от феновете посрещна отбора

...

Бира, скара и нова победа на Герганин извор

СТАМБОЛОВО

Бира, скара и музика готова от почитателите посрещна тима на Герганин извор за срещата му в Стамболово от предпоследния 25 кръг на Областната футболна група. Бисерчани, които са един от водачите в конкуренцията съумяха въпреки и мъчно да стигнат до триумфа с 4:3, само че за головото шоу и извънредно забавния мач способстваха и момчетата на треньора Юксел Реджеб.

Още в самото начало гостите взеха удобен задатък, а жокерът им Владислав Стафанов вкара гол-шедьовър от 30 метра в 8-ата минута. Докато стамболовци се укопитят, втори гол падна във вратата на Кадир Хасан, а негов създател в 17-ата минута стана Ангел Балабанов. Преодоляли напрежението, стамболовци се втурнаха да обръщат нещата и в действителност бяха покрай това. В 29-ата минута Гюлхан Аптула удари страничната греда, а 3 минути по-късно същият се разписа за 1:2 и даде късмет на Стомболово да мисли за нещо по-позитивно.

През втората част обаче гостите смениха тактиката, възнаха се обратно и заиграха на контраатаки. При една от тях в 47-ата минута най-креативният им халф и капитан на отбора Станислав Колев направи резултата 3:1 като прониза вратата на домакините. Малко по-късно пристигна и часът на голмайстора Емрах Юсуф. Таранът на Стамболово вкара за 3:2 с глава и още веднъж върна тима в играта. Мачът стана доста забавен, с напън за домакините и невероятни спасявания на вратаря на Бисер Николай Неделчев. Чувстваше се, че по дясното крило липсва бързоногият Димитър Кючуков, който не игра поради травма. Треньорът на Стамболово Юксел Реджеб пусна три от запасите си и потърси прохлада. Точно тогава, неспирният нападател на гостите Ангел Балабанов направи независима офанзива и за четвърти път вкара топката в мрежата. Това не смути надъханите до краен лимит домакини и Емрах Юсуф още веднъж оплете кълбото в мрежата за 3:4 в 79-ата минута. От там до края резултатът не бе изменен като се изключи един изпъден от съдията състезател на Стамболово. За нападателно влизане в краката на съперник Самет Шериф отиде под душа в съблекалнята.

Така интригата в групата и кой ще завоюва купата остават да се решат в четвъртък, когато водача Хасково 1957 посреща Стамболово на Ямача от 18 часа в последния кръг. Герганин извор пък ще бъде хазаин на Хеброс 1921 в локалното дерби на Харманли в неделя от 18 часа.

В другият дуел Извор и Тунджа (Срем) приключиха 1:1 в Горски извор.

Днес са срещите Топлика – Раковски в Минерални бани и Любимец – АФК Хасково в столицата на дините.