Стал (Миелец) загуби с 1:3 гостуването си на борещия се

...

Стал на Чорбаджийски допусна отбрат от Лех

Стал (Миелец) загуби с 1:3 гостуването си на борещия се за купата отбор на Лех (Познан). Срещата бе от 30-ия кръг на шампионата на Полша. Гостите първи поведоха, само че позволиха поврат и си потеглиха с наведени глави. Българинът Божидар Чорбаджийски игра цялостни 90 минути за Стал.

Доминик Стенчик даде преднина на състава от Миелец още във 2-ата минута.

Радостта на гостите обаче не търпя дълго и в 12-ата минута Жоао Амарал възвърне равенството, а в 31-ата минута Микаел Ишак изведе домакините напред. В 49-ата минута Матеуш Жиро си означи автогол, с който на процедура подпечата триумфа на противника за крайното 3:1.

Тази победа бе доста значима за Лех, който продължава да е на 2-ото място в класирането с еднакъв брой точки с лидера Ракув, като и двата отбора са с по 65 точки. Стал пък се намира на 13-ата позиция с 33 точки и към момента не може да е изцяло спокоен за оставането си в елита.
 Божидар Чорбаджийски: Футболът в България е доста зад този в Полша