Стабилността на Балканите пряко отговоря за стабилността на Европа.Такава увереност

...
Стабилността на Балканите пряко отговоря за стабилността на Европа.Такава увереност
Коментари Харесай

Борисов убеден, че стабилна Европа зависи от стабилни Балкани

Стабилността на Балканите директно отговоря за стабилността на Европа.

Такава убеденост изрази министър председателят Бойко Борисов пред депутатите от Европейския парламент в Страсбург, където той показва целите на българското председателство Съвета на Европейския съюз.

Като четири съществени целта Борисов още първоначално изброи: Бъдещето на Европа и младежите, Европейските вероятности на Западните Балкани, сигурна и постоянна Европа, и цифрова Европа и цифровата стопанска система.

Акцент в думите на Борисов обаче беше подложен точно върху Западните Балкани като сериозен проблем, върху който българското председателство ще работи.

По думите на Борисов стабилността на Европа е според от стабилността на Балканите, по тази причина и на този район би трябвало да се даде ясна вероятност за интеграция. Това, съгласно Бойко Борисов, би трябвало да стане в този момент - " в този момент е моментът ".

Българският министър председател съобщи, че ясно се знае, че в мандата на тази комисия няма да има нови членки от Балканите.

Но все пак " би трябвало да им кажем доста почтено - какви са техните проблеми, както и да очертаем визията за тяхната интеграция. " Убеден съм, че това е точният миг, в който би трябвало да го създадем ", уточни Борисов пред евродепутатите.

Той аргументира думите си с образеца от вчерашния ден - с убийството на водача на Гражданска самодейност " Сърбия " Оливер Иванович в Косовска Митровица.

" Видяхте през вчерашния ден - един изстрел и настроенията стават други ", съобщи Борисов. Освен това сигурността и интеграцията на Балканите са значими и тъй като там има плодородна почва за тероризъм поради огромния брой мюсюмланско население.

Той още веднъж акцентира, че би трябвало да има проект за присъединението на Западните Балкани към Европейския съюз и упоритостта му е до края на нашето председателство да се изготви точно подобен проект. " Изходът е европейска вероятност ", уточни Борисов.

Борисов посочи и пред евродепутатите триумфът на България във връзка с мигрантския напън към Европа. " България съумя в границите на година да направи по този начин, че миграционният напън да е нула. Това се реализира с доста работа ", уточни българският министър председател, като обаче не не помни и да отдаде дължимото на европейската взаимност и на подписаното съглашение с Турция.

Според Борисов идна тематика е смяната на Дъблинското съглашение, за което България отдавна упорства. Той очерта и трите групи страни, които се обрисуват в Европейски Съюз - тези, в които има огромно скупчване на мигранти и те отделят сериозен финансов запас, такива като България, Италия и Гърция, които са на границата и входа на Европейски Съюз, и трети - които не желаят да вземат участие в този развой.

" Ние ще се опитам с такт и дипломатичност да решим този въпрос ", съобщи Борисов и акцентира, че връзките с Турция би трябвало да бъдат продължени с диалози и на една прагматична основа. Борисов на два пъти уточни смисъла на Турция за прекъсване на мигрантския поток към Европа.
" Споразумението би трябвало да се подпише и да се продължи прагматичната политика с Турция ", настоя българският министър председател. Той изрече съответно тезата си, че държа да се съблюдава защитата на границите на съюза и да се минава през ГКПП-та единствено след инспекция. Борисов добави, че Европа постоянно е била най-хуманната и ще се погрижи за мигрантите, само че за тези, " които бягат от войни, от патроните и ракетите ". Освен това Бойко Борисов държи тези мигранти да се връщат в родните си страни и да вземат участие във възобновяване им, откакто военните спорове са завършили.

Това е, което предлагам, само че вие ще кажете по какъв начин да стане, се обърна към депутатите Борисов. /news.bg
Източник: dnesplus.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР