Срокът от 6 месеца, който аз поставих беше за работата,

...
Срокът от 6 месеца, който аз поставих беше за работата,
Коментари Харесай

Кирил Петков пред бТВ за тока, РСМ, COVID и Гешев

Срокът от 6 месеца, който аз сложих беше за работата, която би трябвало да се свърши сред България и районен съд Македония. Никога не съм заявявал прецизен период за едно или друго решение. Това съобщи пред бТВ министър председателят Кирил Петков по тематиката за връзките ни с районен съд Македония.

Това би трябвало да е функционалност единствено на резултати въз основата на тези работни групи. Влизането на РСМ в Европейски Съюз, когато позицията на България е съобразена, е най-хубавото нещо за България. Искаме гаранциите, които всеки един жител на Европейски Съюз би трябвало да има, това е нулева приемливост към дискриминирането, добави Петков. Искаме правата на българите там да са включени в тяхната конституция, сподели още министър председателят. Компромисите, които сме подготвени да създадем? България може да бъде основателят за пускане на линията София-Скопие, компромисът е кой ще провежда и финансира тази линия, това може да е първа стъпка, сподели Петков.

Сотир Цацаров

За Сотир Цацаров, Петков сподели, че има последици от изнесената от Цацаров квалифицирана информация. Предполагам, че казусът ще бъде предаден на прокуратурата, разгласи Петков. Ден преди да стане това, Цацров разгласи, че подава оставка като началник на Антикорупционната комисия, считано от 1 март. На въпроса дали става въпрос за срещата в ЦУМ сред Цацаров (когато беше основен прокурор) и предприемачите Красимир Гергов и Сашо Дончев, министър председателят отговори, че знае защо става въпрос, само че би издал класифицирана информация, в случай че го разгласи.„ Мен ме изненада, че в петък сутринта (14 януари) ДАНС е трябвало да уведомят господин Цацаров в 9 ч., а той в четвъртък си подава оставката, без да споделя какви са аргументите. Беше много огромно съвпадане. Отнякъде този човек може би е имал информация. Откъде не мога да кажа и не желая да злоупотребявам “, разяснява министър-председателят.

Той поздрави службите за това, че когато са открили неправда, без значение от индивида, са работили по разпоредбите. Напомни, че Цацаров може да апелира решението. Призивът на парламентарната група на „ Продължаваме промяната “ към сегашния основен прокурор Иван Гешев също да подаде оставка и отговора на Гешев, че щом му желаят оставката, значи си прави работата министър председателят разяснява по този начин: „ Дали той някой път се поглежда в огледалото и се пита дали добре си прави работата. Ако в действителност си дава отговор, че добре си прави работата, аз бих бил доста смутен. Другият вид е да не може да си даде оставката поради някакви други аргументи – някакви фактори, които не му разрешават да вземе това решение “. Петков разгласи, че никой не се е свързал с него, откакто Гешев се оплака в Европейската комисия и в Съединени американски щати от политически напън в писмо от 32 страници.

COVID-19

„ Мисля, че той постъпи доста отговорно. Разбрах, че се е тествал предходния ден. Веднага, откакто се е тествал и на другия ден и е схванал, че е с ковид, на секундата го оповести на всички членове на КСНС – нито се е покрил, нито се е опитал да скрие информацията “. Това сподели министър председателят в отговор на въпроса дали ръководителят на Народното събрание Никола Минчев е имал признаци на COVID-19 преди съвещанието на КСНС и е постъпил безконтролно. Минчев прекара 6 часа в затворено пространство с първите мъже на страната и след това от Народното събрание оповестиха, че се е почувствал зле и се е тествал за ковид, а пробата е бил позитивен. Всички присъстващи на съвещанието бяха сложени под карантина.

Петков изясни, че е стоял тъкмо против ръководителя на Народно събрание и е безапелационен, че той не е бил зле по време на срещата. Петков акцентира, че е дал добър образец с това, че си е сложил бустрена доза и с помощта на това не е се е заразил от Минчев, въпреки да е стоял 6 часа тъкмо против него.

Министър ръководителят отбрани и пиарът на Политическа партия Александър Бойчев, който се е обадил на телевизионни водещи при разискването на тематиката с теста на Минчев и им се е карал. „ По принцип никой не би трябвало да се кара на никого. Сашо Бойчев е един почтен човек, който се пали от дела в случа е видял, от негова позиция, нещо незаслужено. Но би трябвало ясно да се каже – властта няма право да се меси в самостоятелните медии “, разяснява министър-председателят Той даде поръчка да осветли метода на финансиране на българските медии от страна на организации и други държавни структури. По думите му този модел лимитира доста опцията за затваряне на учебни заведения и бизнеси. „ Икономическите тласъци и насърчителните ограничения, които са свързани с този проект, бяха оповестени дружно с ограничаващите. Събирането в области дава опция на общини с доста малко интензивни кревати да не бъдат затваряни. Приоритетът ще са учениците, изключително децата от 1. до 4. клас., да не престават да вървят присъствено “, добави той. Премиерът изясни, че даже в стадий 4, когато всички интензивни кревати в една област са запълнени 80%, учениците от 1. до 4. клас ще са на онлайн образование единствено една седмица.

Петков разяснява и новосформираната работна група от медици и статистици за възможна смяна на Коронавирус ограниченията, в която ще взе участие и доцент Атанас Мангъров, прочут с позицията си против имунизациите и ограниченията. Премиерът посочи, че не си купува политическо успокоение, а отваря разговора. „ Когато кажеш на едни хора, които към този момент съвсем религиозно имат вяра, че имунизациите са нещо неприятно, че нищо не схващат, не оказва помощ. Ние би трябвало да влезем в равнище на обосновка. Експертите от едната страна ще убеждават за какво нашият метод е верен, а техните специалисти ще убеждават нашите специалисти за какво нашият метод е неверен. Но този разговор е значим, другояче се стига до капсулиране на части от обществото и това подвига напрежението и експанзия “, изясни Петков.
Източник: dnesplus.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР