Сребърните медалистки от Сочи'2014- отборът на САЩ, стартираха с победа

...

Американките тръгнаха с победа срещу Финландия в хокейния турнир

Сребърните медалистки от Сочи'2014- тимът на Съединени американски щати, стартираха с победа с 3:1 над Финландия в женския хокеен шампионат в ПьонгЧанг. Двата тима бяха в една предварителна група и преди четири години на Олимпийските игри и американките завоюваха със същия резултат. По-късно през днешния ден олимпийските шампионки Канада играят с съветската селекция, която носи името Олимпийски спортисти от Русия.

Финландките откриха резултата 6 секунди преди края на първата третина, когато се разписа Венла Хови. Тя получи пас от Петра Ниеминен пред вратата и от половин метър заби шайбата под горната греда. Отборът на Съединени американски щати подвигна оборотите след началото на втората тренина и в границите на три минути обърна развоя на мача. Най-напред Моник Ламоро-Морандо изравни след независим пробив, а в 11:29 минута на частта при числено предимство Кендъл Койн се разписа след излизане на чиста позиция. 13 секунди преди последната сирена американките стигнаха до трети гол, дело на Дани Камеранези, която се разписа на празна врата.

Турнир по хокей на лед за дами от зимните олимпийски игри в ПьонгЧанг, мачове от груповата фаза: