Сравнително добър беше стартът на българските отбори в първия квалификационен

...

"Левски" и "Ботев" стартираха с победи в Европа, "Дунав" с минимална загуба

Сравнително добър беше стартът на българските тимове в първия квалификационен кръг на Лига Европа. „ Левски " и „ Ботев " записаха безапелационни победи, а „ Дунав " минимална загуба.

Първи присъединяване си в конкуренцията стартира „ Дунав " с гостуването си на водения от Димитър Димитров - Херо казахстански Иртиш. Русенският отбор загуби с минималното 0:1. Голът падна още в 5-ата минута и бе дело на Бугаев.

„ Ботев " реализира победа с 3:1 при гостуването си на албанския „ Партизани " в Тирана. Домакините поведоха още в 4-тата мин. с гол на Сукай. Пловдивчани обаче направиха поврат с попадения на Косоко (27, 88) и Неделев (62).

Единствено „ Левски " бе хазаин. „ Сините " завоюваха с 3:1 против черногорския Сутиеска. Още до почивката българският отбор водеше с 3:0. Мапуку вкара още в 1-вата минута, а по-късно бе прецизен и в 21-вата. Прохазка се разписа в края на полувремето. Гостите върнаха едно попадение посредством Маркович (79), а също така приключиха и с човек по-малко след червен картон на Радишич минута преди края.
Източник: cross.bg