Сръбският състезател Лука Дукич е тазгодишният победител в международното състезание

...

160 атлети от 12 държави се бориха за отличия в „Plovdiv Throwdown” 2019

Сръбският играч Лука Дукич е тазгодишният победител в интернационалното съревнование по функционален фитнес и кросфит „ Plovdiv Throwdown”, което се организира на 21 и 22 септември на площад „ Централен “ в града. Той завоюва купата "Атлет на спортистите ", парична премия и още куп изненади от спонсорите на събитието. Второто място в конкуренцията беше взето от Радослав Иванов, а трети стана Ставри Ставрев.

Безпогрешната оценка за представянето на претендентите, изправили се един против различен, беше дадена на екип от сертифицирани съдии, измежду които основен съдия Петър Джамбазов.

Ветераните от дивизията 35+, които мериха сили за първите места бяха 10. След трите рунда от по 300 метра гребане, девет клека със 70 кг, три набирания на халки и 10 скока на 76 см кутия, първи стана Димитър Иванов, втори - Христо Бързаков, а трети - Герасим Борисов.

В дивизията на младежите до 20-годишна възраст мериха сили общо петима. При тях победител стана Мартин Крайтмър, втори бе Игит Айрал, а трети - Атанас Пеев.

При феновете за финала се състезаваха шестима, като тук победител е Асен Иванов. След него на второ и трето място се подредиха надлежно Страхинджа Маркович и Самуил Иванов.

При дамите конкуренцията също не беше лека. Осем девойки от дивизията на любителките се бориха за трите първи места във финалното съревнование, което включваше гребане, клякане с 40-килограмова щанга, 10 скока над 40 см кутия и три набирания с докосвания на гърдите до лоста. В последна сметка за втора поредна година първото място отиде при Мария Ивезич. На второ място остана Мария Бързакова, а на трето остана Людеви Пасо. От групата на професионалистките победителка стана Мария Найденова. Втората позиция остана за Елина Пашаланова, а Тамара Тримбетас бе трета.