Сръбският гранд Цървена звезда достигна до плейофите за влизане в

...

Цървена звезда на крачка от групите в ШЛ

Сръбският гранд Цървена звезда доближи до плейофите за влизане в групите на Шампионската лига след сложен триумф след продължения над словашкия Спартак Търнава. След 1:1 в Белград, “звездашите” излязоха в търсене на победа при гостуването в Търнава, където бяха подкрепяни от над 2000 почитатели. Мачът стартира бурно и с наслада за домакините, които откриха още в шестатата минута посредством Марек Бакош. Радостта на домакините продължи прекомерно малко, защото 87 секунди по-късно Ел Фарду Бен Набуан изравни с удар от 7-8 метра. От този миг до края на постоянното време на терена преобладаваше битката и грубите на моменти дейности, като много от играчите на Звезда пострадаха. Всичко за Спартак свърши в 98-ата минута, когато Бен получи топката пред наказателното поле и с доста техничен удар с левия крайник и с тил към вратата откри Неваня Раданич, който вкара победното попадение. Съперник на Звезда в плейофа ще бъде австрийския Ред Бул Залцбург, който в профил Шкендия (Македония) след 3:0 вкъщи и 1:0 в Скопие.