Спряганият за трансфер в Пари Сен Жермен Неймар, донесе радост

...

Неймар зарадва феновете на "Барса" с голове, напук на спекулациите

Спряганият за трансфер в " Пари Сен Жермен " Неймар, донесе наслада на почитателите на своя клуб " Барселона " по време на първия мач на каталунците в шампионата Интернешънъл чемпиънс къп. Испанският гранд се наложи с 2:1 над " Ювентус ", а точно бразилецът беше създател на двете попадения.

За " Старата госпожа " се разписа Джорджо Киелини през второто полувреме.

Пред повече от 84 хиляди фенове на стадиона в американския град Ню Йорк, " Барселона " стартира с офанзивите през цялото време на срещата. Меси и Видал имаха положителни благоприятни условия, само че Буфон не разреши топката да спре в мрежата му.

В 15-а минута обаче легендата на италианския футбол нямаше какво да направи против комбинацията на Неймар и Пако Алкасер.

11 минути по-късно, оценения на 222 млн. евро бразилец още веднъж прати топката в мрежата на Буфон, откакто съумя да премине през съвсем цялата отбрана на " Ювентус ".

Двамата треньори направиха много смени преди началото на второто полувреме, което замени функциите на терена. В 62-та минута Паоло Дибала насочи рисков шут към вратата на " Барселона ", само че топката излезе в корнер.

При последвалата обстановка Джорджо Киелини се ориентира най-добре и върна едно попадение с глава.

До края на срещата " Юве " имаше опция да изравни посредством Игуаин, а " Барса " да вкара трети гол посредством Луис Суарес. Двамата обаче не сполучиха.

Следващата контрола на " Барселона " е против " Манчестър Юнайтед " и ще се излъчи директно по RING в в 2:35 ч. през нощта на 27 юли. " Ювентус " пък играе против " Пари Сен Жермен " в същия ден, а мачът ще може да гледате още веднъж по RING.