Спортният талант на „Еврофутбол“ Мария Делчева спечели златен медал в

...

Талантът на Еврофутбол Мария Делчева е златна медалистка от Олимпиада

Спортният гений на „ Еврофутбол “ Мария Делчева завоюва златен орден в отборния шампионат за смесени сформира по бадминтон на Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес - Аржентина. Тимът „ Алфа “, от който беше част Мария, победи на финала „ Омега “ със 110:106.
Щангистът Христо Христов завоюва сребърен олимпийски орден в категорията над 85 кг. Той събра дуел от 379 кг. Шампион стана иранецът Алиреза Юсефи, който изпревари нашето момче единствено с 1 кг.
Плувкинята Диана Петкова приключи на шесто място на 50 метра свободен жанр в Аржентина с време 25,56 сек. На полуфинала в същата дисциплинираност тя плува за 25,53 сек., с което сложи нов народен връх. Предишният беше на Нина Рангелова - 25,77 сек. Диана се показа чудесно и на 100 метра свободен жанр, където приключи на 13-о място. На 50 метра бруст тя се класира 24-а.
Други трима гении на „ Еврофутбол “ в плуването обраха златните медали на интернационалния шампионат „ Бриз “, който се организира в Бургас. В него участваха 667 плувци от 9 страни - България, Англия, Египет, Латвия, Молдова, Румъния, Сърбия, Турция и Хърватия.
Светлозар Николов стана първи на 400 м съчетано плуване с време 4:16.38 мин. Така той покри норматива за Световното състезание по плуване за мъже и дами на 25 м басейн в Хуанджоу – Китай, през декември 2018 година Светлозар стана първенец и на 200 м съчетано, където приключи за 2:02.25 мин. На 200 м бътерфлай геният се класира на 3-то място с време 2:05.24 мин., а на 100 м бруст сграбчи сребърния орден с 1:01.83 мин.
Петър Божилов завоюва два златни медала на същия шампионат в дисциплините 800 м и 400 м св. жанр. Той завоюва и купата за най-хубав плувец на надпреварата с резултата си на 800 м св. жанр – 7:55.06 (813 точки по ФИНА). На 400 м св. жанр Петър приключи за 3:52,78 мин.
Иван Алмаджиев стана първенец на 50 м бътерфлай с 24.30 сек., което е негово персонално достижение и подравнен връх на юноши старша възраст. Той завоюва златен орден и на 50 м тил с 26.61 сек.
Александър Сръндев стана седми в дистанцията на 10,6-километа по време на маратона на София, който се състоя в неделя. Алекс приключи седми за 35:19.5 мин.
„ Еврофутбол “ желае още доста триумфи на своите спортни гении!
Източник: actualno.com